top of page

2-го етап Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему: «Світлофор нам всім моргає, до порядку закликає!»

У період з 09 до 15 листопада 2020 року у закладах загальної середньої  освіти Торговицького НВО пройшов 2-й етап Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему ʺСвітлофор нам всім моргає, до порядку закликає!″

У рамках тижня проведено конкурси, вікторини, виставки дитячих малюнків з тематики безпеки дорожнього руху. 13 листопада проведено щорічний Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху в рамках національного проекту «Безпечна країна»

День української писемності та мови

У понеділок, 9 листопада, в нашій країні відзначають День української писемності та мови. Свято відзначають у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували 2000 року. Так, щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та  з'ясувати, чи добре знають українську мову.

Упродовж двох тижнів працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій проводили навчання із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів із здобувачами освіти  Торговицького НВО.

Міжнародний день Чорного моря.

  31 жовтня 1996 року шість причорноморських країн - Україна, Болгарія, Румунія, Туреччина, Росія та Грузія - підписали Стратегічний план дій по реабілітації та захисту Чорного моря. В честь події 31 жовтня призначили Міжнародним днем Чорного моря - екологічне свято.

  Головна мета Дня - привернення уваги міжнародного суспільства до того, яку невиправну шкоду морю наносять вилов риби, забруднення води та глобальне потепління.

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, у закладах освіти Торговицького НВО відзначали (дистанційно) 76-у річницю визволення України від фашистських загарбників.

Звільнення від ворога рідної української землі далося дорогою ціною. Тяжкі, кровопролитні бої забрали тисячі людських життів, але кожен відвойований плацдарм, кожне звільнене місто й село, кожна навіть маленька перемога наближали спільну перемогу. Найщиріші слова подяки висловлюємо нашим батькам, дідам, прадідам, які ціною  неймовірних страждань вибороли право на життя і свободу українського народу, віддали всі свої сили, досвід і талант відбудові країни, піднявши її з попелу згарищ. Їх мужність і відвага, героїзм і нескореність духу є зразком для прийдешніх поколінь.

День українського козацтва і захисника України

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та Захисника Вітчизни.

Учні Торговицького НВО мають певні знання про козаків. Але дякуючи цьому святу, вони ще раз переконалися: унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

    Напередодні свята в закладах освіти Торговицького НВО були проведені уроки мужності, у шкільних бібліотеках створені тематичні виставки «Сторінками козацької слави», проведені виставки малюнків та плакатів «Славні козаки».

    Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

Районний конкурс - виставка виробів з природного матеріалу «Осіння фантазія»

З метою пропаганди серед учнівської молоді бережливого ставлення до природи, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності учнів, стимулюванню розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням природного матеріалу, 9 жовтня, на базі СЮН Торговицького НВО, відбувся районний заочний  конкурс - виставка виробів з природного матеріалу «Осіння фантазія» .

 Вражало різноманіття  матеріалів і фантазія учасників. 

    Дякуємо всім  за участь у виставці та за свято, готуючись до якого можна проявити свої осінні фантазії, уміння в поробках з природного матеріалу та насолодитися золотими кольорами осені, запахом її дарів.

ІІІ Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

З метою покращення ситуації безвідповідального та жорстокого ставлення до тварин, що склалася сьогодні в Україні та з метою реалізації статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», у закладах освіти Торговицького НВО 5 та 6 жовтня  2020 року був проведений «ІІІ Всеукраїнський урок доброти»  у формі інтерактивних занять, виховного заходу.

Керівник гуртка СЮН Торговицького НВО Котюжанська Олена Олександрівна провела інтерактивне заняття  у 3-4 класах на тему «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», на якому здобувачі освіти  обговорювали важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них, відповідальне поводження, а також  наповнили добрими справами Торбинку доброти.

Класний керівник 2 класу Торговицького ЗЗСО Клименко Валентина Іванівна провела бесіду із здобувачами освіти, склали колективний вірш про улюбленця собаку, розфарбували малюнки із зображенням домашніх тварин.

Нехай земля вам буде небом

6 жовтня о 10.00 в Харкові на площі Свободи розпочнеться церемонія прощання  з екіпажем, військовими та курсантами літака АН 26, який зазнав катастрофи під Чугуєвом 25 вересня. Там збираються люди, аби вшанувати пам'ять загиблих курсантів. Після цього тіла загиблих автобусами та гвинтокрилами доправлять до населених пунктів, звідки вони родом. А це 11 областей.

Учні першого класу НУШ Торговицького ЗЗСО, під керівництвом класного керівника Линник Наталії Юріївни, створили куточок пам’яті!

Ми, трудовий колектив Торговицького НВО, здобувачі освіти, батьки, односельці сумуємо з рідними, близьким, знайомими. Сумуємо з Україною!

 

Нехай земля вам буде небом!

4 жовтня - День Вчителя

Дорогі вчителі!

Прийміть щирі вітання з професійним святом з Днем вчителя!

Немає завдання більш благородного , ніж давати людям знання, готувати їх до життя в суспільстві. Адже найкраща професія на землі, найвідповідальніша і сама необхідна для суспільства - Вчитель.

Всім, що становить самі основи цивілізації, людство зобов'язане людям, які не просто володіють знаннями, але можуть донести ці знання до своїх учнів. У цей святковий день від усього серця бажаємо Вам доброго здоров'я, сімейного благополуччя, щастя та успіхів у всіх справах і починаннях!

З повагою та любов’ю адміністрація Торговицького НВО

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

 Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.

 

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, миру, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

 

 

               З повагою та любов’ю адміністрація Торговицького НВО

29 вересня - День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Сьогодні – 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, які нацисти вчинили у 1941-1943 роках. День пам’яті Жертв Бабиного Яру Україна відзначає щороку 29 вересня.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року вони вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч людей, в тому числі і дітей.

За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тис. людей – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Бабин Яр назвали спільною трагедією єврейського і українського народів.

У закладах освіти Торговицького НВО пройшли інформаційні хвилинки, уроки пам’яті, бесіди, перегляд документальних фільмів на відповідну тематику.

Скупенко Мирослава Валеріївна, вчитель історії Торговицького ЗЗСО, провела урок пам’яті  «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»

День народження Сухомлинського

Педагог, письменник, поет, публіцист, заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук.

Василь Олександрович Сухомлинський написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Твори В. Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.

У цей день у закладах освіти Торговицького НВО пройшли виховні години «Серце віддаю дітям», бібліотечні уроки «Сторінками творів В.О.Сухомлинського». Учні молодших класів читали та обговорювали твори Учителя.

Голотова Марина Анатоліївна,  провела виховний захід у 3 класі Торговицького ЗЗСО присвячений пам’яті  В.О.Сухомлинського. Учні здійснили віртуальну подорож по рідним місцям Василя Олександровича, послухали його казки, взяли участь в обговоренні.

27 вересня - Всесвітній день туризму

 По-різному святкували  Всесвітній день туризму у закладах освіти Торговицького НВО. У Кам’янецькому закладі освіти учні, під керівництвом Маєвського Віталія Івановича, долали умовну смугу перешкод, а учні Свердликівського закладу освіти Торговицького НВО відвідали село Карбівку, що знаходиться у Добровеличківському районі,  де реалізується інвестиційний проект «Центр зеленого туризму «Степограй». Незабутні враження від перебування в хаті-музеї, де оформлено етнографічну експозицію, що містить різноманітні предмети побуту; мальовничого ставка та штучно насадженого соснового лісу, поблизу якого облаштовано господарський двір з цесарками, фазанами, лебедями, страусами, перепелами, павичами, голубами. Також тут облаштовано вольєр для напіввільного утримання та розведення диких кабанів, кіз, лам в умовах, наближених до природних.

День партизанської слави України

День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які билися з фашистськими окупантами. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні. У закладах освіти Торговицького НВО   22 вересня  пройшов ряд заходів. Інформаційні хвилинки, тематичні виставки у бібліотеках, години спілкування на відповідну тематику.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих односельчан у роки  Другої світової війни учні  Нерубайського  закладу освіти.

Міжнародний день миру.

З нагоди Дня миру у  закладах освіти Торговицького НВО пройшли тематичні заходи: конкурс плакатів «Україна хоче Миру»; години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільних бібліотеках організовані книжкові виставки «Під мирним небом».

У Торговицькому закладі освіти класний керівник 4 класу Ювженко С.О. та музичний керівник Миронюк С.В. провели захід приурочений цій події. Патріотичне, насичене яскравими подіями свято запам’ятається запрошеним  і здобувачам освіти

Диво природи – ліс

Ліс -  справжій, живий скарб нашої землі.  Це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

До Дня працівника лісу, який цього року святкували 20 вересня, у Торговицькому закладі освіти імені Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО  вихователь Слюсаренко Г.Г. провела виховний захід «Диво природи – це ліс».

   В Україні планують велике озеленення: буде висаджено 1 млн. дерев. Здобувачі освіти Торговицького НВО виявили бажання долучитися до цієї акції.

Олімпійський Тиждень

В рамках Олімпійського Тижня, в закладах освіти Торговицького НВО, були проведені Олімпійські уроки „Від Олімпії до наших днів»; „Хто ти, майбутній олімпійцю? ”; „Олімпійське сузір’я України”; конкурс на кращий малюнок „Ми – майбутні олімпійці” та  фотографію зі спортивної тематики; тематичні виставки та стенди: „Історія Олімпійських ігор”, „Олімпійська символіка”. Протягом Олімпійського тижня школярі ознайомилися з  ідеями олімпізму, історією розвитку Олімпійських держав, олімпійськими традиціями, звичаями та легендами різних країн світу, досягненнями України в галузях спорту. 

 Вчителем фізкультури Нерубайського закладу освіти Майдебурою С..А. був  проведений Олімпійський урок на тему: «Відродження олімпійських ігор сучасності»

Тиждень на тему «Світлофор нам всім моргає, до порядку закликає!»

У період із 7 по 11 вересня у закладах освіти освіти Торговицького НВО  був проведений Тиждень на тему «Світлофор нам всім моргає, до порядку закликає!».

Ігри, конкурси, квести проводились на свіжому повітрі. Здобувачі освіти малювали малюнки, розгадували загадки та кросворди на відповідну тематику.

Традиційно, у Нерубайській школі відбувся веломарафон.  В день підбиття підсумків, переможців нагородили грамотами, подяками.

1 вересня 2020 року

1 вересня 2020 року є дуже незвичним для учнів та вчителів, адже вперше школа розпочала навчання в умовах пандемії. Проте свою радість чи сум  від початку навчання учні не можуть приховати.
У закладах освіти  Торговицького НВО пройшли традиційні лінійки  за спеціальними правилами. А також  були проведені квести, конкурси. На першому уроці класні керівники ознайомили учнів з правилами роботи в умовах карантину.

 Учасники освітнього процесу! Доброго шляху!

22 червня в Україні вшановують пам'ять загиблих під час Другої світової війни

ПАВЛО САВОВИЧ ГРИШКО

22 червня в Україні вшановують пам'ять загиблих під час Другої світової війни. Тому сьогодні хотілося згадати про одного з них - про Павла Савовича Гришко, гвардії лейтенанта 25-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Він народився 22 грудня 1916 року в селі Небелівка Уманського повіту Київської губернії (нині Новоархангельського району). Здобувши семирічну освіту в рідному селі, в жовтні 1936 року вступив до Гайсинського військового піхотного училища.

Його бойовий шлях розпочався вже у вересні 1939 року.

Після початку німецько-радянської війни у складі військ Південного фронту брав участь в оборонних боях на півдні України, на рубежі річки Південний Буг був контужений, потрапив у полон. Перебував у концтаборі для військовополонених, що знаходився у виробках Уманського цегельного заводу («Уманська яма»), звідки здійснив втечу. Повернувшись до рідного села, вступив до партизанського загону імені Сталіна під командуванням П.Й.Матвєєва (Суського). Після з'єднання партизанського загону з частинами Червоної армії, включений до резерву офіцерського складу 53-ї армії. Закінчив військову школу, отримав військове звання «лейтенант».

Під час прориву сильної оборони ворога на північно-східній околиці міста Будапешта під м. Вац в грудні 1944 року був важко поранений командир роти. Павло Гришко прийняв командування ротою на себе. При підході підрозділу до сильно укріпленого пункту Алаг рота лейтенанта Гришка стрімкою атакою перша ввійшла в населений пункт і заволоділа ним. В нерівній боротьбі з ворогом він загинув 12 грудня 1944 року. Похований в братській могилі села Алаг (Угорщина).

Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 28 квітня 1945 року Гришку Павлу Савовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Був також нагороджений орденом Леніна та медаллю «Золота Зірка».

Вшановуючи память про видатного земляка на Батьківщині, у с. Небелівка, Гришку встановлено погруддя і названо на його честь школу.

Майбутні першокласники

У зв’язку з оголошеним урядом карантином, подання документів для зарахування дітей до 1 класу відбувалося дистанційно. Зарахування дітей, які проживають на території обслуговування Торговицького НВО відбулося (див. проєкт наказу)

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day). Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі. Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне й благополучне майбутнє.

Саме від нас залежить наше майбутнє!

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей - в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід.

                      Зі святом вас, дорогі наші діти!

Вітання з Нерубайської школи

Сердечно вітаємо вас зі святом останнього дзвоника, що ознаменовує веселу пору канікул та відкриває дорогу в незвіданий світ самостійності та зрілості.

 Юним друзям - школярам бажаємо продуктивно відпочити, набратися яскравих незабутніх вражень, духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

Для девятикласників цей шкільний дзвоник справді останній. Його  передзвін виряджає вас у самостійну життєву дорогу. Твердо крокуйте до обраної цілі!

Щасливої життєвої долі вам та вагомих успіхів!

Вітання з Небелівської ЗШ

 29 травня в Україні відзначається свято Останнього дзвоника, що знаменує офіційне закінчення навчального року в школах. На жаль, у 2020 році Останній дзвоник збігся з карантином, і школярі змушені провести свято вдома. Але  без привітань творчий колектив Небелівської школи учнів не залишив.

 Зворушливі  привітання з Останнім дзвоником надіслали всім , хто причетний до цього радісного і трохи сумного свята.

Свердликівська ЗШ вітає!

Педагогічний колектив Свердликівської школи оригінально (як завжди) привітав всіх з Останнім дзвоником! Це період, коли закінчується один етап і починається інший.

 Малюки і старші діти відправляться на канікули, а на випускників 9 класу чекає новий і незвіданий шлях у доросле життя за порогом рідної школи.

Свято Останнього дзвоника у Кам'янецькій школі

Останній дзвоник підсумовує
Напружений навчальний рік –
Вітаємо з подією чудовою
Всіх наших школярів!

Свято Останнього дзвоника. Вітальне слово директора Торговицького НВО

Дорогі учні!
Шановні вчителі та батьки!
Щиро вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаю Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаю щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Вірю, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаю вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.
Глибоко вдячний педагогам і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.
Щастя всім, добра, миру, міцного здоров’я та успіхів!

21травня - День української вишиванки

Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку.

18 травня - День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Як відомо, 18 травня 1944 року з Криму було відправлено перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано близько 200 тис. людей. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Згідно з даними Українського інституту національної пам'яті, протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар.

16 травня - День Європи.

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

15 травня – Міжнародний день сім'ї.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

10 травня - День Матерi

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

 

Привітайте своїх матусь!

9 травня - День Перемоги

Незважаючи на серйозні розбіжності у думках, зокрема в Україні, День Перемоги все ж продовжує існувати.

Цього дня біля військових меморіалів та на кладовищах з’являються свіжі квіти, а у церквах служать панахиди.  

Багато людей святкують цей день без участі у масових акціях, урочистих заходах та гучних концертах. Вони вшановують пам'ять своїх близьких, котрі загинули на війні, і зовсім незнайомих людей, що залишилися на полях боїв понад 70 років тому. Це просте і зрозуміле природне бажання душі – згадати людину, яка колись віддала своє життя, як військову данину.

8 травня - День пам’яті та примирення в Україні, Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

 

4 травня - Міжнародний день пожежників

4 травня відзначається Міжнародний день пожежників. Це не зовсім радісне свято, оскільки цього дня побратими згадують усіх загиблих на службі.
Цей день встановили на згадку про трагедію 1998 року, коли в Австралії у масштабній лісовій пожежі загинуло п'ятеро пожежників.

У 2019 році в Австралії знову горіли ліси, а в квітні 2020-го - стихія знищила гектари лісів на півночі України - у зоні Відчуження, в Житомирській області, де досі тліє лісова підстилка. Читайте також На Житомирщині рятувальники ліквідували три осередки пожежі Також з початку року вогнеборці брали участь у гасінні понад 36 тисяч пожеж. При цьому було врятовано понад 800 осіб.
У цей день українські рятувальники приєднуються до вшанування пам'яті загиблих колег та бажають вогнеборцям з усього світу завжди повертатися з бойових чергувань до своїх родин цілими та неушкодженими.

3 травня - День Сонця

Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Для того, щоб привернути увагу до можливості використання відновлюваних джерел енергії, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) з 1994 року ініціювало проведення щорічного Дня Сонця.

1 травня - День праці

Сьогодні це свято відзначають у 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. В більшості держав це яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів. А для когось це просто ще один вихідний, протягом якого можна просто відпочити або провести час із сім’єю.

26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

Чорнобильська катастрофа настільки глобальна, що їй присвоїли 7-ий рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Потужний витік радіації «пофарбував» ліс поблизу Чорнобильської АЕС в яскраво-рудий колір. З того часу він називається «Рудий ліс». 

Ця аварія призвела до забруднення понад 145 тис. км2 території України, Білорусії та Російської Федерації. В наслідок катастрофи постраждало близько 5 млн людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тис. населених пунктів цих трьох країн. Із них в Україні – 2218 селищ та міст із населенням близько 2,4 мільйона. Вплив Чорнобильської катастрофи відчули на собі Швеція, Норвегія, Польща, Великобританія та інші країни. Радіоактивні ізотопи переміщувалися на тисячі кілометрів від ЧАЕС і в травні 1986 року спостерігалися в усіх країнах північної півкулі, на акваторіях Тихого, Атлантичного та Північного Льодовитого океанів.

Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи в пам’яті народній подвиг ліквідаторів. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

22 квітня - Всесвiтнiй день Землi

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людства та культури.

19 квітня - Великдень.

Свято Пасхи Христової - центральне свято в багатьох національних календарях більшості шанованих країн світу. Приємно, що і в нашій країні цей День закріплений на законодавчому рівні, відзначається згідно наших традицій і нашої національної культури. Зі святом Вас і Ваші родини!

18 квітня - День довкiлля

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було засноване на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.

Головна мета свята – привернути увагу громадськості до екологічних проблем держави, спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні екосистеми сягнуло своєї критичної межі.

Але що ж таке довкілля? Ц всі  живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Вода, повітря, земля, флора та фауна – це все довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю папірця чи недопалку до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових підприємств, що отруюють повітря; від зірваних первоцвітів до вирубаних гектарів лісів.

Долучитися до дня довкілля досить просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Слідкуймо за своїм споживанням та діями аби зробити нашу домівку (світ природи) кращою.

1 квітня – День сміху, День птахів

Щорічно в усьому світі 1 квітня відзначають екосвято – Міжнародний день птахів. Цей день було вирішено святкувати у 1984 році в США. Але завдяки ЗМІ дуже швидко зросла увага до цієї події на всій планеті. Тепер в рамках біологічної програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» День птахів святкується по всьому світові. В цей день ми звертаємо увагу на проблеми охорони та збереження птахів. Тому сьогодні, 1 квітня, всі любителі пернатих можуть спорудити домівку для птахів,  розповісти близьким людям про цей день, щоб ніхто не забував, що птахи – це дуже цінні істоти на планеті Земля.

22 березня - Всесвітній день води

Щорічно 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який бере свій початок від Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води, привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Процес зміни клімату та екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою. Вода є нашим найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому розвиватимуться ці зміни.

Не будьте байдужими до свого майбутнього!

ХОЧЕТЕ ЖИТИ В КРАЇНІ З ЧИСТОЮ ВОДОЮ?

Прості кроки, які може зробити кожен: 

  • Вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – берегти десятки літрів;

  • Користуватися пральною чи посудомийною машинами при повному завантаженню;

  • Не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;

  • Віддавати перевагу душу замість ванної;

  • Вимикати воду під час чищення зубів;

  • Користуватися унітазом з двома режимами зливу;

  • Не засмічувати водойми побутовими відходами;

  • Не мити автомобілі на берегах річок та озер.

9 березня - День народження Тараса Шевченка

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

8 березня - Міжнародний Жіночий День

Зі святом весни, чарівності, краси і жіночності! Нехай кожен день буде таким, як цей: наповнений усмішками, захопленням, любов'ю, турботою і радістю. Будьте щасливі, почуваючись справжніми королевами. З 8 березня, милі жінки та дівчата!

(Чоловічий коллектив Торговицького НВО)

Конкурс дитячого малюнку «Зоологічна галерея»

З метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття свого регіону та активізації пізнавальної діяльності учнівської молоді до представників тваринного світу з різних зоогеографічних областей, було проведено районний конкурс дитячого малюнку «Зоологічна галерея». 3 березня члени журі провели підсумки та розподілили призові місця. Учні Торговицького НВО були активними учасниками виставки і теж отримали нагороди: І місце - Постернак Анна та Редькіна Вікторія, учні Торговицької ЗШ; Овсюченко Юлія, учениця Небелівської ЗШ; II місце - Верич Юлія та Назарова Віталіна, учні  Кам’янецької ЗШ; III місце - Тимків Крістіна та Іщенко Юлія, учні  Кам’янецької ЗШ. Подякою відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської райдержадміністрації та станції юних натуралістів нагороджений Булах Костянтин, учень Нерубайської ЗШ.

Районний етап конкурсу екологічних агітбригад

28 лютого на базі Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» станцією юних натуралістів проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад. Цьогорічна тематика виступів шкiльних екологiчних колективів має назву «Країні Юннатії – 95». У конкурсі взяли участь 3 екологічних агітбригади Торговицького НВО.

За підсумками набраних балів, журі розподілили призові місця й нагородили грамотами відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської РДА та станції юних натуралістів агітбригаду «Грінпіс» Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів імені Є.Ф.Маланюка Торговицького НВО за зайняте І місце, «Гвардію Флори і Фауни» Свердликівської ЗШ І-ІІ ступенів Торговицького НВО, за ІV місце. Подякою відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської райдержадміністрації та станції юних натуралістів Торговицького НВО нагороджено команду «Екологи» Кам’янецької ЗШ І-ІІІ ступенів Торговицького НВО.

    Молодці! Ми пашаємося вами.

Команда «Грінпіс»,Торговицької ЗШ, 12 березня буде захищати честь району на регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад, який буде проходити на базі нашого Новоархангельського району.

  Тож побажаємо їм удачі!

Сьогодні, 26 лютого, голова районної державної адміністрації Олександр Маличенко спільно з керівником апарату районної державної адміністрації Світланою Білоус завітали до  Торговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.Є.Ф.Маланюка Торговицького навчально-виховного об’єднання.

 

Голова райдержадміністрації  відвідав  класні кімнати, їдальню, внутрішні санітарні кімнати, спортивний зал, оглянув зовнішній вигляд будівлі. Поспілкувався з учнями, зустрівся з педагогічним коллективом,   обговорили строки  проведення ремонту закладу освіти, якості водопостачання, покращення навчального процесу, недопущення заборгованості заробітної плати працівників та пообіцяв посприяти у вирішенні нагальних проблем школи.

        Олександре Васильовичу, хай щастить Вам у всіх ваших починаннях.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови.  У цей день  учні закладів освіти  Торговицького НВО мають змогу поринути у багатющий світ краси рідної мови.

   Учнями та учителями української мови й літератури були підготовлені різноманітні заходи. У цей день лунали вірші, пісні, сценки про мелодійну, дивовижну мову нашої держави.      

   Мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб, цілюще джерело.

Для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною  мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

День Героїв Небесної Сотні

П’ятий рік поспіль, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, в Торговицькому НВО вшановують учасників Революції Гідності. Саме у ці дні, шість років тому, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом, революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивільний вибір — бути частиною Європи. Сьогодні у закладах освіти проводилися заходи, присвячені  загиблим Героям Майдану:  загальношкільні лінійки, лекції, бесіди, виховні години, виставки, презентації, перегляд фільмів.

День святого Валентина

День святого Валентина – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.
Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом.
В закладах освіти Торговицького НВО пройшла низка заходів, присвячених Дню святого Валентина. Святково прикрашені коридори, створені фотозони. Працювала «Пошта кохання» - кожен мав змогу опустити валентинку чи листа-привітання до яскравої скриньки, а листоноші із задоволенням передавали їх адресатам.

Як відзначали день безпечного інтернету в закладах освіти Торговицького НВО

 10 лютого в закладах освіти Торговицького НВО відзначали День безпечного Інтернету,  метою якого є досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

Так, у освітніх закладах проведено ряд заходів, спрямованих на просвітницьку роботу серед учнівського середовища щодо безпечного використання мережі Інтернет. Було проведено: конкурс малюнків "Інтернет очима дітей", виставка плакатів "Загрози в Інтернеті,  конкурс буклетів "Безпечний Інтернет починається з тебе",  година спілкування "Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик"? , година спілкування: "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою", інтерактивний урок-гра "З чого починається Інтернет",  акція-флешмоб "Разом для найкращого Інтернету", конкурс відеороликів "Про безпечний Інтернет", тренінг "Інтернет, який ми хочемо".

Сподіваємось, що діти, підлітки та їх батьки, отримавши нові знання щодо безпеки в мережі інтернет, зможуть уберегти себе від потенційних небезпек глобальних мереж. Адже обізнаний – значить озброєний.

Пам'ять Героїв битви під Крутами

102 роки тому історія боротьби українців за власну державність поповнилася героїчною сторінкою – боєм під Крутами. До 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України.

Сьогодні, 29 січня, у закладах освіти Торговицького НВО відбулися уроки мужності,  бесіди, години спілкування, урочисті лінійки. Ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як сьогоднішні захисники України на сході, слугують гідним прикладом нашим майбутнім поколінням.

Табір смерті Аушвіц

Рівно 75 років тому - 27 січня 1945-го війська 1-го Українського фронту звільнили концентраційний табір "Аушвіц-Біркенау" . Перед очима визволителів постала страшна картина кинутої похапцем "фабрики смерті"

Концентраційний табір Аушвіц-Біркенау – табір знищення , один із найбільших комплексів нацистських концтаборів, який з 20 травня 1940 до 27 січня 1945 існував поблизу польського міста Освенцім. Головна мета діяльності Освєнціма – знищення євреїв, тут загинуло півтора мільйона людей. Газові камери, які вбивали 6 000 осіб в день, працювали без зупинки. Більшість євреїв, яких вбивали в Освєнцімі, були з України.

 Сьогодні, вчителями історії, класними керівниками, були проведені інформаційні хвилинки, години спілкування про страшні події 40-х років.

 Ми знаємо історію.  

День пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

У цей день,  День скорботи і пам’яті,  ми, учні та працівники закладів освіти Торговицького НВО, приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

ЗДОРОВ`Я ДІТЕЙ-ЗДОРОВ`Я НАЦІЇ

«Здоров’я  дітей – здоров’я  нації»! Під таким гаслом пройшов тиждень здоров’я в Торговицькому НВО з 20 до 24 січня.

Протягом тижня було проведено: конкурс плакатів «Здорові звички – здоровий спосіб життя»,  розважальні ігри на свіжому повітрі, відвідування книжкової виставки «Бути здоровим – модно», презентація творчих робіт «Народ скаже, як зав’яже», створення спільного проекту «Дерево здоров`я-дерево життя», танцювальний батл «Хочеш бути красивим-рухайся!»,  години спілкування, перегляд та обговорення відеороликів на відповідну тематику,  бесіда з батьками «Відповідальність батьків за збереження здоров’я дітей» та  ін. Такі заходи дарують  дітям позитивні емоції, вчать культури спілкування, формують у дітей життєві компетенції щодо збереження свого здоров’я і здоров’я оточуючих.

У закладах освіти Торговицького НВО відзначили День Соборності України

З нагоди Дня Соборності України та виховання у громадян почуття патріотизму і гордості за свою державу у закладах освіти Торговицького НВО були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. У шкільних бібліотеках були організовані тематичні виставки літератури «Тільки в єдності наша сила». Також діти  намалювали  яскраві газети, приурочені до Дня Соборності. А щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки. Проте кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Живий ланцюг єднання». Учні молодших класів створили символічний ланцюг, тримаючи в руках вишиті рушники.  

А учні старших класів,  тримаючи державний прапор, створили нерозривний,  символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги! Дорога дітвора!

Щиро вітаємо вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай веселі дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію! Бажаємо, з новими силами та щасливими відчуттями, досягти нових успіхів та здійснити свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай вдача буде поруч увесь рік!

День святого Миколая в Торговицькій ЗШ

18 - 19 грудня голова районної ради Олег Сова спільно з головою районної державної адміністрації Сергієм Васильченком з робочим візитом завітали до Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів імені Є.Ф.Маланюка  та вручили сучасний  тенісний стіл. Шкільні перерви для учнів тепер стали більш цікаві і захоплюючі.

День Святого Миколая у Небелівській школі

За доброю традицією, яка склалася в Небелівські школі, до Дня святого Миколая відбувається благодійний ярмарок. Батьки разом з учнями випікають солодощі, які  розкуповують жителі села. За виручені кошти, завідувач навчального закладу Годований Юрій Петрович купує подарунки для дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в Пантаївському дитячому будинку. 

Всеукраїнський тиждень права

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, в закладах освіти Торговицького НВО   з 9 по 13 грудня проводились виховні уроки для дітей різного віку, які запобігають дискримінації та насильству в школі, розширюють правові знання учнів,  підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті. 10 грудня був проведений  Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Під час уроку висвітлювалися питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини та основні механізми їх захисту

Українські вечорниці

Українські вечорниці — одна з найцікавіших народних традицій, які крізь віки дійшли до нас. Тож учні Кам’янецької школи провели, в переддень Катерини, грандіозне календарно-обрядове дійство «Українські вечорниці».

Розпочала захід ведуча, заступник завідувача з виховної роботи Полторак Ольга Миколаївна, яка розповіла гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів. Як і годиться, прийняли вечорниці дбайлива господиня Верич Юлія та справжній український господар Кругляченко Микола. Із дзвінкими та веселими піснями до них завітали парубки й дівчата. Бо які ж вечорниці без милої, веселої, дорогої нам із дитинства української народної пісні, без українського танцю, без жартів та сміху?

Насамкінець вечорниць учасники заходу пригощали глядачів свіжо-спеченими пампухами, пиріжками, варениками та узваром.

Учні школи із великим ентузіазмом продемонстрували свою неперевершену акторську майстерність і бажання відроджувати й оберігати народні звичаї, творити добро і сіяти мудрість.

Виставка-конкурс «Новорічна композиція»

     З 1 по 5 грудня у закладах освіти Торговицького НВО відбулася новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція»   Метою  і завданням якої  є   пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності, сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні.

  Журі виставки-конкурсу відзначили високий рівень майстерності та естетичну досконалість робіт учнів. Кращі роботи були представлені на районну виставку-конкурс. 

      Роботи учнів  Свердликівської та Торговицької школи зайняли, відповідно, ІІ та ІІІ місце. А учні Кам’янецької, Небелівської та Нерубайської шкіл отримали подяки.

Свято людей військової справи, доблесті та честі.

В закладах освіти Торговицького НВО були проведені заходи  до Дня Збройних сил України.  Лінійки, зустрічі з представниками військових професій, бесіди, конкурси та  змагання між юнаками. Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили.

Не дай шансу СНІДу

    З метою формування в учнів знань про ВІЛ, вжиття заходів зі зниження ризику інфікування, в навчальних закладах Торговицького НВО були проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 

2 грудня у Свердликівській ЗШ проведено тренінгове заняття «За майбутнє без СНІДу».  Учні розповіли про таємниці вірусу імунодефіциту людини, шляхи та фактори передачі, правила уникнення ризику захворювання. Матеріал був насичений прикладами з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах. Працівник станції юних натуралістів Кичак Ірина Іванівна звернула увагу школярів на умови проживання хворих на СНІД та роль держави у допомозі цим людям. 

День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій закладами освіти Торговицького НВО з 22 по 25 листопада були проведені  заходи: бібліотечний урок «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу»; виставка – реквієм: «Пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій»; мітинг – реквієм: «Скорботна свічка пам’яті святої»; інформ – сторінка: «Сторінки історії».

Здобувачів освіти закликали зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 23.11.2019 року о 16.00.

День Гідності та Свободи в закладах освіти Торговицького НВО

Сьогодні, 21 листопада, в закладах освіти Торговицького НВО відзначали День Гідності та Свободи. Було проведено урочисті лінійки, виховні заходи «Вільні творять майбутнє», спрямовані на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави.  

ІІ етап Тижня безпеки дорожнього руху

З 11 по 17 листопада 2019 року в закладах освіти Торговицького НВО відбувся ІІ етап Тижня безпеки дорожнього руху. Метою Тижнів є  виховання дорожньої культури та забезпечення профілактики дорожньо-транспортного травматизму серед учасників освітнього процесу в закладах освіти. в рамках Тижня відбулися  15 листопада  єдиний національний  урок "Безпечна країна"; зустрічі здобувачів освіти з представниками місцевих підрозділів Національної поліції щодо дотримання правил дорожнього руху; бесіди з батьками здобувачів освіти для привернення уваги до необхідності забезпечення захисту життя і здоров’я дітей під час їхнього перевезення в автомобільному та залізничному транспорті, поліпшення засвоєння дітьми правил безпечної поведінки в громадському та приватному транспорті; цикл виховних бесід, зустрічей, вікторин, конкурсів, творчих робіт, заочних подорожей, уявних мандрівок.

Молодь виразила свої думки, мрії та побажання жити в безпечному світі, створюючи фото, малюнки, анімації та відео.

Районний конкурс-виставка "Український сувенір"

З метою виховання  любові та інтересу до народної творчості, народного мистецтва; стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних народних матеріалів і технік, співпраці і обміну досвідом між осередками дитячої творчості, 15 листопада 2019 року на базі станції юних натуралістів відбувся районний конкурс-виставка «Український сувенір». Чотири заклади освіти Торговицького НВО взяли участь у цьому конкурсі. Небелівська ЗШ І-ІІ ступенів імені П.С.Гришка здобула ІІ місце, а Свердликівська ЗШ І-ІІ ступенів – ІІІ місце. Щиро дякуємо учасникам та організаторам конкурсу.

9 листопада - День української писемності та мови

Традиційно у закладах освіти Торговицького НВО відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

11 та 12 листопада з нагоди Дня української писемності  та мови вчителі української мови та літератури шкіл провели  тематичні заходи.  Мовознавча гра "Слово до слова - складається мова","Філологічна еврика",  виставка плакатів до Дня рідної мови. Завідуючі шкільними бібліотеками   презентували для учнів  усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця». 

Всі учні закладів освіти взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.  Переможці шкільного етапу представлятимуть наше Торговицьке НВО  і в районному конкурсі.

Юні поети, прозаїки  шкіл Торговицького НВО читали свої твори, а це  були і вірші про сім’ю, про Україну,  про природу, поезії філософського звучання, вірші про кохання.

Що означає цифра «101»

З метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях у закладах освіти Торговицького НВО був проведений Тиждень протипожежної безпеки на тему: "Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати"

У рамках Тижня відбулися класні години, бесіди, вікторини, конкурси. Бібліотекарі шкіл організували виставку-огляд спеціальної літератури «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди».

Для учнів 1-5 класів показали мультфільми «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа - серія 4». Учні Нерубайської ЗШ І-ІІ ступенів відвідали Пожежну частину,  де працівники МНС провели дітям цікаву екскурсію. Працівники МНС зустрілися із здобувачами освіти інших навчальних закладів Торговицького НВО. Діти мали можливість оглянули пожежну техніку, обладнання та екіпіровку пожежних, із захопленням слухали розповідь про героїв-рятувальників,  дії пожежних у складних умовах. Була  й тренувальна евакуація.

При пожежі не можна чекати і бути повільним чи байдужим. Тому, всім слід пам’ятати, що означає цифра «101» і негайно діяти.

В Україні сьогодні День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 75-річниці вигнання нацистських окупантів з України.

           28 жовтня Україна вшановувала 75-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. У цей день в закладах освіти Торговицького НВО були  проведені меморіальні заходи біля пам’ятних знаків та могил Невідомого солдата. В цей  день ми із сумом і гіркотою згадуємо про події Другої світової війни, які мали трагічні наслідки для кожної української родини.

            Подвиг ветеранів тієї війни є еталоном мужності та патріотизму.

Щорічне оцінювання фізичної підготовленості учнів

В закладах освіти Торговицького НВО з 15 по 20 жовтня було проведено щорічне оцінювання фізичної підготовленості учнів. Здобувачі освіти були активними учасниками під час проведення тестів і нормативів та показали хороші результати.

Відкриття Спортивного залу

Сьогодні в Свердликівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулося урочисте відкриття щойно оновленого спортивного залу. Цьому передувала злагоджена та кропітка робота місцевої влади, спонсорів та батьків.

Привітати учнів, педагогів та вчителів закладу з цією подією прийшли голова районної державної адміністрації Сергій Васильченко, голова районної ради Олег Сова, заступник начальника відділу освіти Галина Федик, директор Торговицького НВО Альберт Аліщенко, Голова села Василь Бовкун. У своїх виступах вони привітали присутніх з відкриттям щойно відремонтованого спортивного залу, побажали їм щоб всі зайняття та змагання, що проходитимуть у ньому були яскравими, насиченими та цікавими, щоб уроки з фізичної культури проходили з радістю, а учні закладу готові були досягти високих результатів не тільки на районному та обласному рівні, але й на рівні всеукраїнському та світовому.

Зі словами щирої вдячності до представників районної та місцевої влади, спонсорів та батьків звернулася завідувач школи Валентина Перекрест, яка подякувала їм за взаєморозуміння та всебічну підтримку загальноосвітнього закладу та побажала всім здоров’я, наснаги та невичерпної енергії.

У свою чергу учні Свердликівської школи продемонстрували гостям та батькам чудовий концерт та свої здібності з фізичної культури.

Обласний семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку

17 жовтня 2019 року на базі станції  юних натуралістів Торговицького НВО відбувся обласний семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку на тему «Соціальне партнерство – шляхи забезпечення творчого співробітництва». Захід проходив в теплій, дружній атмосфері, на високому організаційно-методичному рівні, про що зазначили учасники у ході підбиття підсумків семінару. 

Читати далі

Обласний етап ХV Всеукраїнського турніру юних географів

11 – 13 жовтня 2019 року на базі комунального закладу “Навчально-виховне об’єднання І-ІІІ ступенів “Науковий ліцей Міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області”  відбувся  обласний етап ХV Всеукраїнського турніру юних географів.

На участь у турнірі було заявлено 11 команд (55 учасників) із міст, районів та територіальних громад області. У команду від Новоархангельського району ввійшли два учасники  Торговицького НВО – Тріщенко Максим та Журавко Яна. Наша команда отримала четверте призове місце.

Основними завданнями турніру юних географів є: стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, формування навичок дослідницької роботи, підвищення інтересу до поглибленого вивчення географії.

День захисника України

У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у закладах освіти Торговицького НВО  було проведено урок «Слава героям України!», години спілкування, зустрічі з воїнами АТО, конкурси, тематичні виставки.  Метою цих заходів  стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх.

В Торговицькій ЗШ І-ІІІ ступенів імені Є.Маланюка та Кам’янецькій ЗШ І-ІІІ ступенів пройшла посвята в джури.

В цей день учні з усією щирістю бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає.

Лінійка-реквієм

11 жовтня о 12 годині у Торговицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Є.Ф.Маланюка відбулась лінійка-реквієм з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблим героям Аліщенку Івану Альбертовичу та Томаку Миколі Миколайовичу. На будівлі школи було встановлено та освячено меморіальну дошку. 

На подвір’ї школи вишикувались учні, вчителі, жителі села, однокласники Івана та Миколи. На лінійку завітали батько Аліщенко А.І, мами героїв Аліщенко Н.Г. та Томак О.С.,  брат Аліщенко С.А, сестра Терновенко Н.М., воїни АТО, заступник голови райдержадміністрації Поліщук Л.Л., заступник голови районної ради Садіков Р.Ю.,  військовий комісар Новоархангельського РВК Бєлей В.М., ВО начальника відділу освіти райдержадміністрації Федик Г.І., голова села Кернер Ю.О. Відкриття розпочалось із виконання Державного гімну України, хвилини мовчання за загиблими земляками.   Після вступного слова батька-директора школи право відкрити меморіальну дошку було надано брату Аліщенку Сергію Альбертовичу та сестрі Терновенко (Томак) Наталії Миколаївні. Освячення провів отець Ілля, настоятель Свято-Михайлівської церкви смт. Новоархангельська.

Під час своїх виступів представники влади низько схиляли голови перед загиблим. Вибачались перед рідними, дякували за хоробрих синів, чоловіка, батька,   та братів, які мужньо захищали цілісність та незалежність нашої держави.

Допоки житимуть люди, житиме і пам’ять про героїв. На їх прикладах будуть виховуватися діти, а пам’ять про них передаватиметься з покоління у покоління. На їх прикладах виростуть і збудують нову, єдину не на словах, а на ділі Україну.

День українського козацтва

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця. Торговицьке НВО - надійний оплот козацького духу.

До посвяти в козачата першокласники закладів освіти Торговицького НВО готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням. Знайомилися з цікавими сторінками історії козацького війська, з видатними гетьманами України, вивчали правила козачат.

Козачата тепер твердо знають, що козаки-це вільні, безстрашні люди, борці за волю українського народу. Саме дійство пройшло у дусі козацьких забав. Діти співали, малювали, брали участь в спортивних змаганнях. На завершення свята дали клятву дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави.

Районний конкурс - виставка виробів з природного матеріалу «Осіння фантазія»

Традиційно у жовтні  проводиться районний конкурс-виставка виробів з природного матеріалу «Осіння фантазія». Особливо активними завжди є учні  закладів освіти Торговицького НВО. Море творчості та креативності проявили всі учасники конкурсу.   За підсумками результатів Торговицьке НВО отримало перше призове місце. Тож вітаємо учасників виставки та дякуємо організаторам за свято осіннього розмаїття.     

День учителя

Дорогі працівники освіти! Вітаємо Вас з  професійним святом. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Цього дня в закладах освіти Торговицького НВО день учнівського самоврядування. Тож вчителі навчаються.

Добра багато не буває! Тож, давайте творити ДОБРО!

Сьогодні, 2 жовтня в закладах освіти Торговицького НВО був проведений Всеукраїнський урок доброти «Гуманне і відповідальне відношення до тварин». Під час проведення цього уроку здобувачі освіти знайомилися з правилами етичного відношення до тварин, гуманними шляхами вирішення проблем безпритульних собак і котів, а також діючими правовими нормами, які стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними. Провели виставку учнівських робіт «В об’єктиві натураліста».

У цей день учні закликали  намагатися бути добрими до всіх. І не просто добрими, а добрими безмежно і безкорисливо.

Міжнародний день людей похилого віку

1 жовтня в усьому світі  відзначається Міжнародний день людей похилого віку, який було проголошено на 50 сесії Генеральної Асамблеї ООН. Особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.

Україна підтримала ініціативу міжнародного співтовариства й з 1991 року щорічно святкує цей день. Крім того, 1 жовтня в нашій державі відзначають День ветерана.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку у закладах освіти Торговицького НВО були проведені виховні години «Сивина на скронях – мудрість у очах», конкурс малюнків «Мої дідусь та бабуся», надавалася посильна допомога одиноким людям похилого віку.

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек.

З нагоди  Всеукраїнського дня бібліотек в закладах освіти пройшов ряд заходів.

Це і  посвята у читачі учнів 2-го класу, де діти дізналися, що книга – одне з найбільших див, створених людиною, ознайомились з новими надходженнями  художньої літератури, прослухали урок-пораду «Книжка – духовна та матеріальна цінність», прийняли участь в акції «Бережи книгу».

Для учнів старших класів були проведені бібліотечні уроки «Історія виникнення бібліотек»,  «Найбільші і найцікавіші бібліотеки світу», «Історія виникнення книг». Бібліотекарі роздали школярам пам’ятки читача про єдині вимоги щодо збереження підручників, провели екскурсії до сільської бібліотеки. А також провели цікаві конкурси, вікторини «Казкова розвага», «Сторінками улюблених книг».

Учні та вчителі Свердликівської ЗШ І-ІІ ступенів із задоволенням прийняли активну участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу!»

День пам’яті жертв Бабиного Яру

29 вересня 2019 року в Україні та світі відзначають 78-мі роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту. 

 В закладах освіти Торговицького НВО були проведені  тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.  З метою сформувати в учнів усвідомлення того, що мир та злагода між людьми – найвищі на землі цінності, були проведені уроки-пам’яті, загальношкільні лінійки, перегляд та обговорення документальних фільмів, презентацій, тематичні виставки.

День народження Василя Олександровича Сухомлинського

«Що   було  найголовнішим  у   моєму  житті?

Не  роздумуючи,  відповідаю:

Любов   до   дітей»

                     В.Сухомлинський

28 вересня День народження Василя Олександровича Сухомлинського, видатного українського педагога-гуманіста, письменника, директора Павлиської середньої школи. У    загальноосвітніх   навчальних   закладах  Торговицького НВО   пройшли   заходи  по  вшануванню  Василя  Сухомлинського. Це і уроки-диспути,  літературні   світлиці,  читання    творів   В.Сухомлинського  з   елементами   інсценізації,   організовано   тематичні   виставки   у  бібліотеках,    були  випущені   стіннівки.

Великий   педагог   В.Сухомлинський   присвятив   школі    майже  35  років   життя,   раз   і   назавжди    віддавши   своє   серце   дітям.     Ідеї   педагога   неповторні,  його  приклад   надає  сил,   підносить   дух,   заставляє   діяти.

Патріот Новоархангельщини

Юнаки 11-х класів із Новоархангельського округу  позмагалися за перемогу у військово-спортивному заході «Патріот Новоархангельщини – 2019» 27 вересня на базі дитячо-юнацької спортивної школи. Легкого старту учасникам змагань побажали Поліщук Л.Л та Зеленецька Л.В.

За програмою заходу школярі з різних закладів освіти продемонстрували свої вміння у стрільбі з пневматичної зброї, збиранні-розбиранні автомату Калашникова, перетягуванні канату, жимі на брусах, підйомі перевороті, туристичній смузі перешкод, орієнтуванні на місцевості.

Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?"

27 вересня на базі Новоархангельської ЗШ серед учнів 5-11 класів Новоархангельського освітнього округу  пройшла інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?", підготовлена та проведена будинком дитячої та юнацької творчості. Гра проводилась з метою надання дітям можливості реалізації власних інтелектуальних здібностей, залучення дітей та підлітків до традицій змістовного і корисного дозвілля. 

Гра була цікавою і неповторною. Діти включались з активністю і зацікавленістю. Проявляли свої здібності, працювали в команді.

Тиждень протидії булінгу в школі

В закладах осівти Торговицького НВО з 16 по 22 вересня пройшов тиждень протидії булінгу в школі. В цей період в  закладах освіти  пройшли заходи для інформування школярів, їх батьків, вчителів про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) і вироблення в колективах небайдужості до проблеми булінгу.    Були проведені батьківські збори, години спілкування, тренінги,  обговорювалися  документальні фільми на відповідну тематику.

До Дня партизанської слави

День партизанської слави відзначається у всіх регіонах України, як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті усіх тих, хто під час Великої Вітчизняної війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя

20, 23 вересня у закладах освіти Торговицького НВО відбулися урочисті мітинги, уроки мужності, літературна година «Подвигу жити вічно», години пам’яті «Партизанськими стежками», «Україна - земля героїчного народу», диспут «Тих днів не змовкне слава», історичні години «Колиска партизанської слави». До братських могил, меморіалів та обелісків було покладено квіти від вдячних нащадків.

В будинку культури села Торговиця був проведений захід працівників  разом  з учнями 10 класу для жителів села, присвячений цій події .

Міжнародний день миру

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру у закладах освіти Торговицького НВО пройшли тематичні заходи. Зокрема, учні Кам’янецької школи власноруч виготовили  паперових голубів,  як символ миру та духовного розвитку нації.  До кожного паперового голуба прикріпили свої  листи, в яких побажали людям здоров’я, висловили прохання зберегти мир і спокій в Україні.

У Свердликівській ЗШ проведений конкурс малюнків «Мир крокує по планеті» та колажів «Я обираю МИР».

У Торговицькій ЗШ у 4 класі (класний керівник Линник Н.Ю.) проведений  виховний захід «Хай буде мир на всій Землі!»,  у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

У Небелівській ЗШ та Нерубайській ЗШ класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині».

Міжнародний День Грамотності

Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею і відчуття власної відповідальності за рідну мову.

Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства. У 7-9 класах Небелівської ЗШ І-ІІ ступенів імені П.С.Гришка  змагалися за звання «Найграмотнішого».

Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!

9 вересня розпочав свою роботу 1-й Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему "Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!", який продовжить свою роботу до 13 вересня. В рамках Тижня будуть проводитись екскурсії, вивчатися правила дорожнього руху, проводитись  конкурси, вікторини, бесіди та ін.

День фізичної культури і спорту, Олімпійський урок

6 вересня в закладах освіти Торговицького НВО відбулися спортивні заходи  в рамках проведення Дня  фізичної культури і спорту, Олімпійського уроку та завершення Олімпійського тижня. 

Учні Свердликівської ЗШ І-ІІ ступенів були активними учасниками цих заходів. Щира подяка Молчанову С.В. за проведення різного виду спортивних змагань, естафет, конкурсів, а також адміністрації та членам журі за організацію та справедливу оцінку.

Перший урок

Людина була і залишається невід’ємною часткою природи, тому її життєдіяльність цілком залежить від благополуччя природного середовища. Гармонійні стосунки людини і природи є запорукою життєздатності і здоров’я людської цивілізації. Тому перший урок в закладах освіти Торговицького НВО пройшов на тему:  “Бережемо природу – бережемо і Батьківщину свою!“  Учні мандрували стежинами планети Земля, розглядали навколишнє середовище, спостерігали за красою природи, за змінами, вчилися берегти і примножувати світ природи. Адже тільки активна взаємодія з природою здатна виховувати найкращі людські якості.